logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de primar


https://www.a.cec.md/ro/functia-de-primar-6131_94374.html

L i s t a candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Taraclia, nr. 33 Nr. d/o Denumirea Circumscripției PRIMAR (Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat) (denumirea formațiunii/ candidat independent) Nr. și data hotărîrii de înregistrare 1. orașul Taraclia                         2. orașul Tvardiţa         &

L i s t a

candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Taraclia, nr. 33

Nr. d/o

Denumirea

Circumscripției

PRIMAR
(Nume/Prenume)

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărîrii de înregistrare
1. orașul Taraclia Lupov Veaceslav

Partidul Politic „Șor”

 

Hotărîre №2/1 din 16.09.2019
Popova Carolina Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №2/2 din 16.09.2019
Filipov Serghei Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №05/01 din 25.09.2019
Țolov Stepan Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №05/02 din 25.09.2019
2. orașul Tvardiţa Popov Gheorghi Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №1/5 din 17.09.2019
Bodleva Maia Candidat independent Hotărîre №3/5 din 17.09.2019
Peicov Piotr Candidat independent Hotărîre №4/5 din 17.09.2019
     
3. comuna Albota de Jos Carabețchi Ivan Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №7/1 din 16.09.2019
Tataru Vitalie Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №7/3 din 16.09.2019
Dușcov Dmitri Partidul Democrat din Moldova Hotărîre №9/1 din 18.09.2019
Cășuneanu Ananie Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №11/1 din 20.09.2019
4. comuna Albota de Sus Tatarescu Alexandr Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №2/1 din 18.09.2019
Capaclî Vasile Partidul Politic „Șor” Hotărîre №2/2 din 18.09.2019
Bocicovar Dmitri Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №3/1 din 16.09.2019
Anastasov Ivan candidat independent Hotărîre №5/3 din 23.09.2019
Sarsaman Lilia candidat independent Hotărîre №5/1 din 23.09.2019
Rusal Alexandr  Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №4/1 din 19.09.2019
Delescu Mihail Partidul Democrat din Moldova Hotărîre №4/1/1 din 19.09.2019
5. Satul Aluatu Bîscă Alexei Partidul Politic „Șor” Hotărîre №2/1 din 17.09.2019
Bobici Anatolie Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №2/2 din 17.09.2019
Cociu Victor Partidul Democrat din Moldova Hotărîre №3/1a din 24.09.2019
Buiucli Nicolae Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №3/1b din 24.09.2019
6. Satul Balabanu Munteanu Nicolae Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №4 din 19.09.2019
Priorov Serghei Partidul Politic „Șor” Hotărîre №6 din 19.09.2019
     
     
7. Comuna Budăi Bogoev Ruslan Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №1 din 13.09.2019
Terzi Galina Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №3/1 din 18.09.2019
     
     
8. Satul Cairaclia Danu Maria Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №6 din 16.09.2019
Caracaș Nicolai Partidul Politic „Șor” Hotărîre №7 din 16.09.2019
Bumaghina Olga Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №10 din 24.09.2019
Chemencedji Melania Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №14 din 24.09.2019
9. Comuna Cealîc Anghelcev Ilia Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №10/1 din 15.09.2019
Cambur Veaceslav Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №12/1 din 16.09.2019
Angheluța Ivan Partidul Politic „Șor” Hotărîre №14/1 din 16.09.2019
Caipac Valentina Candidat Independent Hotărîre №17/1 din 20.09.2019
10. Satul Corten Caradjov Dmitri Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №8/1 din 17.09.2019
Mihalicenco Stanislav Partidul Politic „Șor” Hotărîre №8/2 din 17.09.2019
Taucci Ivan Candidan Independent Hotărîre №15/1 din 20.09.2019
Sabii Fiodor Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №16/1 din 23.09.2019
Șișcov Stepan Candidat Independent Hotărîre №17/1 din 24.09.2019
11. Satul Musaitu Tașnicenco Raisa Candidat Independent Hotărîre №3/1 din 14.09.2019
Șvîdcenco Zahari Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №3/2 din 14.09.2019
Ceceli Dmitri Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №3/3 din 14.09.2019
Rabeja Alla Partidul Politic „Șor” Hotărîre №3/4 din 14.09.2019
Iachimenco Axenia Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" Hotărîre №4/1 din 23.09.2019
Iachimenco Alexandr Candidat Independent Hotărîre №4/2 din 23.09.2019
12. Satul Novosiolovca Jentică Ecaterina Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №2/1 din 17.09.2019
Voinscaia Anastasia Partidul Politic „Șor” Hotărîre №2/2 din 17.09.2019
Belceva Anastasia Partidul Comuniștilor din Republica Moldova Hotărîre №3/1 din 18.09.2019
     
13. Comuna Salcia Mostovoi Nicolai Partidul Politic „Șor” Hotărîre №4 din 17.09.2019
Chirnev Vladimir Partidul Democrat din Moldova Hotărîre №9 din 19.09.2019
     
     
14. Satul Valea Perjei Nereuța Ivan Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №2/1 din 17.09.2019
     
     
     
15. Comuna Vinogradovca Țurcan Tatiana Candidat independent Hotărîre №5/1 din 16.09.2019
Valentir Valeriu Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” Hotărîre №7/1 din 18.09.2019