logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de primar


https://www.a.cec.md/ro/functia-de-primar-5996_94252.html

L i s t a candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Briceni, nr. 6   Nr. d/o Denumirea Circumscripției   PRIMAR   (Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat) (denumirea formațiunii/ candidat independent) Nr. și data hotărîrii de înregistrare   Orașul Briceni                           Orașul Lipcani     &

L i s t a

candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Briceni, nr. 6

 

Nr. d/o

Denumirea

Circumscripției

 

PRIMAR

 

(Nume/Prenume)

(de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

  1.  

Orașul Briceni

Gorodinschii Vitalii

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.3/1 din 11.09.2019

Petraşişin Vasilii

Partidul Politic "Şor"

nr.4/1 din 12.09.2019

Pavliuc Stanislav

Partidul Democrat din Moldova

nr.6/1 din 16.09.2019

Gorobeţ Valeriu

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.7/1 din 19.09.2019

  1.  

Orașul Lipcani

Dumenco Eugen

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.15/1 din 18.09.2019

Palamarciuc Anatolie

Partidul Politic „Şor”

nr.16/1 din 19.09.2019

Crijevscaia Elina

candidat independent

nr.17 din 19.09.2019

Crijevschii Anatolii Partidul Politic “Partidul Nostru” nr.21/1 din 20.09.2019
Bohlin Vitalii Partidul Democrat din Moldova nr.24/1 din 22.09.2019

Creciun Valentin

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.23/2 din 22.09.2019

  1.  

Satul Balasineşti

 

Gubciac Viorel

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 4/1-1 din 16.09.2019

          Volontir Boris      Partidul Politic “Şor”

nr. 4/1-2 din 16.09.2019

Cucereavîi Victor

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.6/1 din 23.09.2019

  1.  

 

Satul Beleavinţi

 

Lupan Eduard

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 4/1 din 16.09.2019

Sticalovici Maria

Partidul Politic “Şor”

nr.5/1 din 18.09.2019

Pistriuga Maia

candidat independent

nr.6/1 din 18.09.2019

Prisacari Maria

candidat independent

nr.7/1 din 24.09.2019

  1.  

 

Comuna Bălcăuţi

Grecica Valerii

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 4/1 din 16.09.2019

Bobeica Valentina

Partidul Politic „Şor”

nr. 4/2 din 16.09.2019

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

Comuna Berlinţi

 

Beliciuc Iurii

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 1/1 din 16.09.2019

Iaţeniuc Mihail

Partidul Politic „Şor”

nr. 2/1 din 16.09.2019

Babiuc Aliona

candidat independent

nr. 3 din 24.09.2019

OleinicViorica

Partidul Democrat din Moldova

nr.4/1 din 25.09.2019

  1.  

 

Comuna Bogdăneşti

Milenco Victoria

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 16.09.2019

Jigrin Igor

Partidul Politic „Şor”

nr.5/1 din 19.09.2019

 

 

 

 

 

 

  1.  

Satul Bulboaca

Gamureac Petru

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/3 din 18.09.2019

Paraşciuc Valeriu

Partidul Democrat din Moldova

nr.4/1 din 18.09.2019

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

Satul Caracuşenii Vechi

Lungu Gheorghe

Partidul Democrat din Moldova

nr.4/1 din 19.09.2019

Baeşu Andrian

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/3 din 19.09.2019

Perţu Gheorghe

Partidul Politic “Şor”

nr.4/6 din 19.09.2019

 

 

 

  1.  

 

Comuna Colicăuţi

Stanu Dumitru

Partidul Politic “Şor”

nr.4 din 18.09.2019

Preaşca Viorel

Partidul Politic “Partidul Nostru”

nr.6 din 18.09.2019

Ţapu Lilian

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.8 din 18.09.2019

 

 

 

  1.  

Satul Corjeuţi

Andronic Victor

candidat independent

nr.11 din 23.09.2019

 

 

 

  1.  

 

Satul Coteala

 

Bajurean Nenelea

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.8/1 din 16.09.2019

Pleşca Octavian

Partidul Politic “Partidul Liberal Democrat din Moldova”

nr.9/1 din 18.09.2019

Cebotari Alexandru

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.12/1 din 23.09.2019

Creciun Mircea Partidul Democrat din Moldova nr.11/1 din 21.09.2019
     

 

 

 

  1.  

Satul Cotiujeni

Ursu Mihail

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 17.09.2019

Gutium Mihail

Partidul Politic „Şor”

nr.5/1 din 22.09.2019

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

Satul Criva

 

Gorobcov Vadim

Partidul Democrat din Moldova

nr.6 din 18.09.2019

Gumeniuc Elena

Partidul Politic “Şor”

nr.8 din 18.09.2019

Calinici Vasilii

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.10 din 18.09.2019

Cugut Eduard

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.12 din 18.09.2019

  1.  

Satul Drepcăuţi

Gumeniuc Sergiu

Partidul Politic “Şor”

nr.6 din 19.09.2019

Rurac Angela

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.8 din 19.09.2019

Gaidei Ghenadie

Partidul Politic “Partidul Liberal Democrat din Moldova”

nr.10 din 19.09.2019

Duluţă Grigore Partidul Liberal nr.12 din 23.09.2019
Ghiţu-Knapyk Mihaela Partidul Democrat din Moldova nr.17 din 23.09.2019
     

 

 

 

  1.  

Satul Grimăncăuţi

Caduc Valeriu

Partidul Politic “Partidul Nostru”

nr.3 din 19.09.2019

Traci Serghei

Partidul Politic “Şor”

nr.4 din 19.09.2019

Berzoi Igor

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.7 din 19.09.2019

Cerevatîi Anatol candidat independent nr.8 din 19.09.2019
Bandalac Valeriu candidat independent nr.9 din 19.09.2019
Dvorschi Vitalie Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS” nr.10 din 19.09.2019

 

 

 

  1.  

Comuna Halahora de Sus

Vameş Ruslan

Partidul Politic “Partidul Nostru”

nr.5/1 din 18.09.2019

Rimleanschii Serghei

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

nr.5/2 din 18.09.2019

Siminiuc Limma

Partidul Politic “Şor”

nr.5/3 din 18.09.2019

Michitiuc Alexandru Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” nr.5/4 din 18.09.2019

Michitiuc Aliona

Partidul Democrat din Moldova

nr.5/5 din 18.09.2019

    Antonovici Nicolai candidat independent nr.6/1 din 20.09.2019
  1.  

Satul Hlina

Golban Alla

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

nr.4 din 18.09.2019

Marian Alexandru

Partidul Democrat din Moldova

nr.6 din 18.09.2019

Muntean Iurii

Partidul Politic "Şor"

nr.8 din 18.09.2019

Pogonea Aurelia Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS” nr.11 din 24.09.2019

Golban Galina

Partidul Politic “Partidul oamenilor muncii”

nr.13 din 24.09.2019

  1.  

Comuna Larga

Urechean Radu

candidat independent

nr.8 din 16.09.2019

Crivonoşca Rodica

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 7/1 din 16.09.2019

Ciornîi Elena

Partidul Politic "Şor"

nr. 9/1 din 16.09.2019

 

 

 

  1.  

Comuna Mărcăuţi

Puşcaş Valentin

Partidul Politic “Şor”

nr.6.1 din 19.09.2019

Lisiuc Oleg

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.6.2 din 19.09.2019

Gîncu Olesea Partidul Politic “Partidul Nostru” nr.6.3 din 19.09.2019
Jitari Marina Partidul Democrat din Moldova nr.7.2 din 19.09.2019

Chistol Dumitru

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.9.1 din 20.09.2019

  1.  

Comuna Medveja

Colţiuc Serghei

Partidul Democrat din Moldova

nr.6 din 23.09.2019

Şevciuc Nicolae Partidul Politic “Şor” nr.8 din 23.09.2019
Ostafii Anatolii Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova” nr.10 din 23.09.2019
     

 

 

 

  1.  

Comuna Mihăileni

Cotiujanschii Radislav

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr. 3/1 din 12.09.2019

Şerşun Vasilii

Partidul Politic “Şor”

nr. 4/1 din 13.09.2019

  1.  

Satul Pererita

 

Didic Victor

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova ”

nr.5 din 13.09.2019

Ceban Anatolie Partidul Democrat din Moldova nr.4 din 13.09.2019

Prozor Boris

Partidul Politic “Şor”

nr.6 din 18.09.2019

  1.  

Satul Şirăuţi

Zota Roman

candidat independent

nr.6/4 din 20.09.2019

Carlaşuc Vitalie Partidul Democrat din Moldova nr.6/2 din 20.09.2019
Gîncu Iurie Partidul Politic “Şor” nr.6/5 din 20.09.2019

Jocot Nina

Partidul Liberal

nr.6/7 din 20.09.2019

  1.  

Satul Slobozia-Şirăuţi

Iaţuc Tatiana

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova ”

nr.3/1 din 20.09.2019

Vacarciuc Serghei Partidul Politic “Şor” nr.3/3 din 20.09.2019
Gorbuli Vasilii Partidul Democrat din Moldova nr.3/6 din 20.09.2019

Proţuc Alexandru

Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS”

nr.3/8 din 20.09.2019

  1.  

Satul Tabani

Ciutac Mircea

Partidul Politic “Şor”

nr.2/1 din 19.09.2019

Bolduma Igor

Partidul Democrat din Moldova

nr.03/1 din 23.09.2019

  1.  

Satul Teţcani

 

Scutelnic Alexei

candidat independent

nr.1/1 din 06.09.2019

       Danilov Nicolai

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.1/2 din 06.09.2019
Petroşişina Ludmila Partidul Politic “Şor” nr.5/3 din 18.09.2019

Scutelnic Andrei

candidat independent

nr.6/3 din 20.09.2019

  1.  

Satul Trebisăuţi

Grossu Valentin

Partidul Politic “Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

nr.4/1 din 19.09.2019

Panţîri Denis Partidul Politic “Şor” nr.4/3 din 19.09.2019
Cojuhari Dumitru Partidul Democrat din Moldova nr.4/5 din 19.09.2019
Bordeianu Marina Partidul Comuniştilor din Republica Moldova nr.4/7 din 19.09.2019
Cojocaru Alexandru Blocul electoral “ACUM Platforma DA şi PAS” nr.5/1 din 25.09.2019

Lesnic Erix

candidat independent

nr.5/3 din 25.09.2019