logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de consilier


https://www.a.cec.md/ro/functia-de-consilier-6132_94375.html

L I S T A candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Taraclia nr. 33 CECER TARACLIA nr. 4 Denumirea Circumscripției   CONSILIERI (denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți) Numărul candidaților pe listele de consilieri Nr. și data hotărîrii de înregistrare CR Taraclia 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 31 candidați HCECE nr. 6.1 din

L I S T A

candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Taraclia nr. 33

CECER TARACLIA nr. 33

Denumirea

Circumscripției

 

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare
CR Taraclia 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 31 candidați HCECE nr. 6/1 din 09 septembrie 2019
2. Partidul Politic „Șor” 16 candidați HCECE nr. 6/2 din 09 septembrie 2019
3. Chiose Serghei, candidat independent 1 candidat HCECE nr. 7/2 din 11 septembrie 2019
4. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 32 candidați HCECE nr. 11/1 din 25 septembrie 2019
5. Partidul Democrat din Moldova 27 candidați HCECE nr. 11/2 din 25 septembrie 2019
6. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 30 candidați HCECE nr. 11/3 din 25 septembrie 2019
7. Gaidarji Vasile, candidat independent 1 candidat HCECE nr. 11/4 din 25 septembrie 2019
CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I
orașul Taraclia 1. Partidul Politic „Șor” 17 candidați Hotărîre №2/3 din 16.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 25 candidați Hotărîre №2/4 din 16.09.2019
3. Cuiujuclu Vasili, candidat independent  1 candidat Hotărîre №2/5 din 16.09.2019
4. Chiose Sergei, candidat independent 1 candidat Hotărîre №05/06 din 25.09.2019
5. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 24 candidați Hotărîre №05/03 din 25.09.2019
6. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 25 candidați Hotărîre №05/04 din 25.09.2019
7. Gaidarji Vasile, candidat independent  1 candidat Hotărîre №05/08 din 25.09.2019
8. Darmancev Pavel, candidat independent  1 candidat Hotărîre №05/11 din 25.09.2019
9. Tuluș Serghei, candidat independent  1 candidat Hotărîre №05/07 din 25.09.2019
10. Siumbeli, Dumitru, candidat independent  1 candidat Hotărîre №05/10 din 25.09.2019
11. Derivolcov Serghei, candidat independent  1 candidat Hotărîre №05/09 din 25.09.2019
12. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Hotărîre №05/05 din 25.09.2019
orașul Tvardiţa 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 15 candidați Hotărîre №2/5 din 17.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 8 candidați Hotărîre №1/11 din 20.09.2019
3. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 15 candidați Hotărîre №1/12 din 24.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 8 candidați Hotărîre №2/12 din 24.09.2019
5. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 15 candidați Hotărîre №3/12 din 24.09.2019
comuna Albota de Jos 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 12 candidați Hotărîre №7/2 din 16.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №7/4 din 16.09.2019
3. Celarschi Vladimir, candidat independent 1 candidat Hotărîre №8/1 din 17.09.2019
4 Partidul Politic „Șor” 7 candidați Hotărîre №8/2 din 17.09.2019
5. Partidul Democrat din Moldova 12 candidați Hotărîre №9/2 din 18.09.2019
6. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 7 candidați Hotărîre №11/2 din 20.09.2019
comuna Albota de Sus 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №2/3 din 18.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 8 candidați Hotărîre №2/4 din 18.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 11 candidați Hotărîre №3/2 din 18.09.2019
4. Sarsaman Lilia, candidat independent 1 candidat Hotărîre №5/2 din 23.09.2019
5. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 6 candidați Hotărîre №4/2 din 19.09.2019
Satul Aluatu 1. Partidul Politic „Șor” 6 candidați Hotărîre №2/3 din 17.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 10 candidați Hotărîre №2/4 din 17.09.2019
3. Bilețchi Vlad, candidat independent 1 candidat Hotărîre №2/5 din 17.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 10 candidați Hotărîre №3/2a din 24.09.2019
5. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 8 candidați Hotărîre №3/2b din 24.09.2019
Satul Balabanu 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №5 din 19.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 6 candidați Hotărîre №7 din 19.09.2019
3. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 6 candidați Hotărîre №9 din 25.09.2019
4.      
5.      
Comuna Budăi 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 10 candidați Hotărîre №2 din 13.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 14 candidați Hotărîre №3/2 din 18.09.2019
3.      
4.      
5.      
Satul Cairaclia 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 14 candidați Hotărîre №8 din 16.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 12 candidați Hotărîre №9 din 18.09.2019
3. Topalova Nina, candidat independent 1 candidat Hotărîre №12 din 24.09.2019
4. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 16 candidați Hotărîre №11 din 24.09.2019
5. Bodur Iuri, candidat independent 1 candidat Hotărîre №13 din 24.09.2019
6. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 6 candidați Hotărîre №15 din 24.09.2019
Comuna Cealîc 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 9 candidați Hotărîre №11/1 din 15.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №13/1 din 16.09.2019
3. Partidul Politic „Șor” 8 candidați Hotărîre №15/1 din 16.09.2019
4. Caitaz Valeriu,candidat independent 1 candidat Hotărîre №19/1 din 23.09.2019
5.      
Satul Corten 1. Bacalova Sofia, candidat independent 1 candidat Hotărîre №6/1 din 16.09.2019
2. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 13 candidați Hotărîre №8/3 din 17.09.2019
3. Partidul Politic „Șor” 11 candidați Hotărîre №8/4 din 17.09.2019
4. Ceavdari Serghei,candidat independent 1 candidat Hotărîre №11/3 din 18.09.2019
5. Barbarov Vadim,candidat independent 1 candidat Hotărîre №11/1 din 18.09.2019
6. Ciumertova Tatiana,candidat independent 1 candidat Hotărîre №11/2 din 18.09.2019
7. Sabia Stepan, candidat independent 1 candidat Hotărîre №16/3 din 23.09.2019
8. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 7 candidați Hotărîre №16/2 din 23.09.2019
9. Ivanov Stepan, candidat independent 1 candidat Hotărîre №17/2 din 24.09.2019
10. Fachirov Ivan, candidat independent 1 candidat Hotărîre №16/4 din 23.09.2019
11. Atanasov Ivan, candidat independent 1 candidat Hotărîre №16/5 din 23.09.2019
12. Partidul Democrat din Moldova 7 candidați Hotărîre №18/1 din 26.09.2019
13. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 7 candidați Hotărîre №17/3 din 24.09.2019
Satul Musaitu 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №3/5 din 14.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 5 candidați Hotărîre №3/6 din 14.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 9 candidați Hotărîre №3/7 din 14.09.2019
4. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS" 8 candidați Hotărîre №4/3 din 23.09.2019
5.      
Satul Novosiolovca 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați Hotărîre №2/3 din 17.09.2019
2. Partidul Politic „Șor” 11 candidați Hotărîre №2/4 din 17.09.2019
3. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidați Hotărîre №3/2 din 18.09.2019
4. Partidul Democrat din Moldova 6 candidați Hotărîre №4/1 din 24.09.2019
5.      
Comuna Salcia 1. Partidul Politic „Șor” 8 candidați Hotărîre №5 din 17.09.2019
2. Partidul Democrat din Moldova 11 candidați Hotărîre №8 din 19.09.2019
3.      
4.      
5.      
Satul Valea Perjei 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 15 candidați Hotărîre №2/2 din 17.09.2019
2.      
3.      
4.      
5.      
Comuna Vinogradovca 1. Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 12 candidați Hotărîre №5/2 din 16.09.2019
2. Babenco Anjela, candidat independent 1 candidat Hotărîre №5/3 din 16.09.2019
3. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”  13 candidați Hotărîre №7/2 din 18.09.2019
4. Partidul Politic „Șor” 8 candidați Hotărîre №7/3 din 18.09.2019
5. Partidul Democrat din Moldova 9 candidați Hotărîre №7/4 din 18.09.2019