logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de consilier


https://www.a.cec.md/ro/functia-de-consilier-6057_94303.html

L i s t a candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18 CECER Florești nr. 18 Denumirea Circumscripției CONSILIERI (denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți) Numărul candidaților pe listele de consilieri Nr. și data hotărîrii de înregistrare CR Florești 1. Partidul Democrat din Moldova 38 candidați HCECE nr. 8 din 8 septembrie 2019 2. Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din

L i s t a

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

CECER Florești nr. 18

Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

CR Florești

1.

Partidul Democrat din Moldova

38 candidați

HCECE nr. 8 din 8 septembrie 2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

34 candidați

HCECE nr. 9 din 8 septembrie 2019

3.

Partidul Politic „Șor”

25 candidați

HCECE nr. 10 din 8 septembrie 2019

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

19 candidați

HCECE nr. 11 din 8 septembrie 2019

5.

Blocul ACUM DA PAS

33 candidați

HCECE nr. 57 din 20 septembrie 2019

6. Sochirca Sergiu, candidat independent   HCECE nr. 58 din 20 septembrie 2019
7. Lucinschi Mihail, candidat independent   HCECE nr. 59 din 20 septembrie 2019
8. Partidul Politic Partidul Nostru 33 candidați HCECE nr. 60 din 20 septembrie 2019
9. Partidul Politic Uniunea Slvați Basarabia 28 candidați HCECE nr. 61 din 20 septembrie 2019

10.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

33 candidați

HCECE nr. 62 din 20 septembrie 2019

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Orașul Florești

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

24 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

25 candidaţi

nr. 9 din 16.09.2019

3.

Partidul Politic „Șor”

22 candidaţi

nr. 11 din 16.09.2019

4.

Partidul Liberal Democart

12 candidați

nr. 12 din 16.09.2019

5.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

24 candidați

nr. 13 din 16.09.2019

6. Partidul Politic Uniunea Salvați Basarabia 13 candidați nr. 18 din 19.09.2019
7. Blocul ACUM DA PAS 23 candidați nr. 17 din 19.09.2019
8. Partidul Politic Partidul Nostru 25 candidați nr. 19 din 19.09.2019
9. Sochircă Sergiu, candidat independent 1 candidat nr. 21 din 21.09.2019

 

 

 

Orașul Ghindești

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

nr. 9 din 17.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 9 din 17.09.2019

3.

Partidul Politic ”ȘOR”

6 candidați

nr. 12 din 23.09.2019

Orașul Mărculești

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidați

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

13 candidați

nr. 12 din 20.09.2019 

Comuna Alexeevca

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 05/02 din 13.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

8 candidaţi

nr. 05/04 din 13.09.2019

3.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

10 candidaţi

nr. 05/06 din 13.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

7 candidați

nr. 08/02 din 19.09.2019

5.

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

nr. 08/04 din 19.09.2019

Satul Băhrinești

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 13 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidați

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Partidul Politi ”ȘOR”

11 candidați

nr. 12 din 16.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

14 candidați

nr. 14 din 19.09.2019

Satul Cașunca

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 12 din 16.09.2019

3.

Partidul Politic "ŞOR"

11 candidaţi

nr. 5 din 16.09.2019

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11 candidați

nr. 7 din 16.09.2019

5.

Blocul ACUM DA PAS

12 candidați

nr. 14 din 18.09.2019

6.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

11 candidați

nr. 16 din 19.09.2019

Satul Cernița

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 7 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

7 candidaţi

nr. 9 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

9 candidați

nr. 10 din 23.09.2019

Satul Ciripcău

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9 candidaţi

nr. 7 din 16.09.2019

3.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

9 candidaţi

nr.9 din 16.09.2019

Comuna Ciutulești

1.

Partidul Democrat din Moldova

16 candidaţi

nr. 9 din 17.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13 candidaţi

nr. 8 din 17.09.2019

3.

PP”ȘOR”

10 candidați

nr. 11 din 20.09.2019

Satul Coșernița

1.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

nr. 9 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

11 candidați

nr. 12 din 16.09.2019

4.

Partidul Național Liberal

6 candidați

nr. 11 din 16.09.2019

5.

Partidul Politi ”Uniunea Salvați Basarabia”

6 candidați

nr. 16 din 23.09.2019

6. Partidul Politic ”ȘOR” 6 candidați nr. 17 din 23.09.2019
7. Blocul ACUM DA PAS 9 candidați nr. 18 din 23.09.2019

8.

Ghilețchi Svetlana, candidat independent

1 candidați

nr. 20 din 24.09.2019

Comuna

Cuhureștii de Sus

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 11 din 15.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

nr. 10 din 15.09.2019

3.

Partidul Politic "Uniunea Salvaţi Basarabia"

12 candidaţi

nr. 12 din 15.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

12 candidați

nr. 15 din 20.09.2019

5.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

8 candidați

nr. 16 din 20.09.2019

Comuna

Cuhureștii de Jos

 

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 6 din 15.09.2019

2.

Partidul Popular "ŞOR"

6 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidați

nr. 10 din 19.09.2019

4.

Partidul Politic Uniunea Salvați Basarabia

8 candidați

nr. 12 din 19.09.2019

5.

Blocul ACUM DA PAS

11 candidați

nr. 14 din 19.09.2019

Satul Cunicea

1.

Melnic Liudmila

1 candidat

nr. 17 din 23.09.2019

2.

Iurceac Valentina

1 candidat

nr. 18 din 23.09.2019

3.

Dediș Galina

1 candidat

exclus 

4.

Partidul Politic Partidul Nostru

13 candidați

nr. 14 din 23.09.2019

5.

Gherasimenco Vitalii, candidat independent

1 candidați

nr. 19 din 20.09.2019

6. Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 11 candidați nr. 11 din 24.09.2019

7. 

Partidul Democrat din Moldova

7 candidați

nr. 8 din 24.09.2019

Satul Domulgeni

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

nr. 6 din 13.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9 candidaţi

nr. 8 din 13.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 10 din 19.09.2019

Comuna Frumușica

1.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 7 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 10 din 18.09.2019

Comuna Ghindești

1.

Partidul Democrat din Moldova

16 candidaţi

nr. 2/4 din 13.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 2/5 din 13.09.2019

3.

Partidul Politic "ŞOR"

14 candidaţi

nr. 2/6 din 13.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

12 candidați

nr. 3/2 din 18.09.2019

Comuna

Gura Camencii

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

nr. 7 din 17.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13 candidaţi

nr. 8 din 17.09.2019

3.

Partidul Politic "ȘOR”

10 candidați

nr. 10 din 19.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

11 candidați

nr. 12 din 19.09.2019

Comuna

Gura Căinarului

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 5 din 16.09.2019

2.

Blocul ACUM DA PAS

12 candidați

nr. 8 din 18.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidați

nr. 11 din 19.09.2019

4.

Scutaru Diana, candidat independent

1 candidați

nr. 7 din 17.09.2019

Comuna Iliciovca

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 3/2 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidați

nr. 3/5 din 16.09.2019

3.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

10 candidați

nr. 3/3 din 16.09.2019

4.

Tatarciuc Vitalie

1 candidat

nr. 4/2 din 22.09.2019

5.

Minciuc Iurie

1 candidat

nr. 4/4 din 22.09.2019

6. Partidul Politic ȘOR 9 candidați nr. 5/3 din 23.09.2019

7.

Partidul Politic Partidul Nostru

11 candidați

nr. 5/4 din 23.09.2019

Comuna Izvoare

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 6 din 17.09.2019

2.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 7 din 17.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidați

nr. 9 din 20.09.2019

Comuna Japca

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

nr. 7 din 14.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 8 din 14.09.2019

3.

Blocul Electoral ACUM Platforma DA și PAS

10 candidați

nr. 11 din 18.09.2019

4.

Partidul Politic ”ȘOR”

6 candidați

nr. 13 din 22.09.2019

Satul Lunga

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 6 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

nr. 7 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 9 din 19.09.2019

4.

Partidul Politic ”ȘOR”

8 candidați

nr. 11 din 20.09.2019

Satul Mărculești

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Partidul Politic "ŞOR"

8 candidaţi

nr. 9 din 16.09.2019

4.

Patidul Politic Partidul Nostru

6 candidați

nr. 12 din 22.09.2019

5.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

9 candidați

nr. 18 din 23.09.2019

6. Blocul ACUM DA PAS 7 candidați nr. 16 din 23.09.2019

7.

Partidul Politic Uniunea Salvați Basarabia

7 candidați

nr. 17 din 23.09.2019

Satul Napadova

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 8 din 13.09.2019

2.

Paridul Politic ”ȘOR”

9 candidați

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9 candidați

nr. 12 din 16.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 14 din 19.09.2019

Comuna Nicolaevca

1.

Partidul Copmuniştilor din Republica Moldova

9 candidaţi

nr. 6 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidați

nr. 8 din 17.09.2019

3.

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

nr. 10 din 18.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

5 candidați

nr. 11 din 21.09.2019

5.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

9 candidați

nr. 13 din 22.09.2019

Comuna Prajila

1.

Partidul Democrat din Moldova

15 candidaţi

nr. 6 din 13.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

7 candidați

nr. 10 din 18.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 12 din 20.09.2019

5.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

8 candidați

nr. 15 din 21.09.2019

Comuna Prodănești

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

12 candidaţi

nr. 6 din 13.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 9 din 14.09.2019

3.

Partidul Politic ”ȘOR”

6 candidați

nr. 12 din 17.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

6 candidați

nr. 14 din 20.09.2019

5.

Partidul Liberal

7 candidați

nr. 16 din 20.09.2019

6.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

14 candidați

nr. 18 din 20.09.2019

Satul Putinești

1.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidaţi

nr. 6 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

8 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

3.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

6 candidați

nr. 9 din 22.09.2019

Satul Rădulenii Vechi

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

nr. 7 din 13.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 8 din 13.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

13 candidați

nr. 12 din 17.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

11 candidați

nr. 13 din 17.09.2019

Comuna Roșietici

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 consilieri

nr. 6 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic "Uniunea Salvaţi Basarabia"

8 consilieri

nr. 8 din 16.09.2019

3.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 consilieri

nr. 10 din 16.09.2019

4.

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

nr. 13 din 16.09.2019

5.

Cenușă Mircea, candidat independent

1 candidat

nr. 15 din 23.09.2019

6. Blocul ACUM DA PAS 10 candidați nr. 17 din 23.09.2019

 

 

 

 

Satul Sănătăuca

1.

Partidul Democrat din Moldova

15 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

13 candidați

nr. 12 din 19.09.2019

Comuna Sevirova

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

8 candidaţi

nr. 05/02 din 14.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

8 candidaţi

nr. 04/02 din 14.09.2019

3.

Partidul Politic ”ȘOR”

6 candidați

nr. 06/02 din 16.09.2019

4.

Blocul ACUM DA PAS

9 candidați

nr. 07/02 din 17.09.2019

Comuna Ștefănești

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

nr. 6 din 13.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

13 candidați

nr. 10 din 23.09.2019

Satul Temeleuți

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

nr. 5 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

8 candidați

nr. 7 din 18.09.2019

3.

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

nr. 9 din 19.09.2019

Satul Tîrgul Vertiujeni

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 6 din 16.09.2019

2.

Blocul ACUM DA PAS

7 candidați

nr. 8 din 23.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidați

nr. 10 din 23.09.2019

Comuna Trifănești

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

nr. 13 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 15 din 17.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

8 candidaţi

nr. 19 din 18.09.2019

4.

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

nr. 23 din 19.09.2019

5.

Partidul Politic Partidul Uniunea Salvați Basarabia

6 candidați

nr. 27 din 23.09.2019

6.

Blocul ACUM DA PAS

8 candidați

nr. 21 din 19.09.2019

Comuna Vărvăreuca

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

13 candidaţi

nr. 7 din 15.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidaţi

nr. 8 din 15.09.2019

3.

Partidul Liberal

12 candidați

nr. 10 din 17.09.2019

4.

Partidul Politic Partidul Nostru

7 candidați

nr. 13 din 18.09.2019

5.

Blocul ACUM DA PAS

8 candidați

nr. 14 din 18.09.2019

6. Partidul Politic Uniunea Salvați Basarabia 9 candidați nr. 16 din 20.09.2019

7.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

7 candidați

nr. 17 din 21.09.2019

Comuna Văscăuți

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

nr. 7 din 17.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidați

nr. 9 din 17.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

10 candidați

nr. 11 din 20.09.2019

Satul Vertiujeni

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

11 candidaţi

nr. 06 din 17.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

nr. 8 din 19.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

7 candidați

nr. 10 din 20.09.2011

4.

Blocul ACUM DA PAS

11 candidați

nr. 12 din 20.09.2019

Satul Zăluceni

1.

Partidul Democrat din Moldova

8 candidaţi

nr. 10 din 16.09.2019

2.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

10 candidaţi

nr. 8 din 16.09.2019

3.

Blocul ACUM DA PAS

7 candidați

nr. 13 din 23.09.2019