logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de primar


https://www.a.cec.md/index.php/ro/functia-de-primar-5986_94244.html

L i s t a candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Anenii Noi, nr. 4   Nr. d/o Denumirea Circumscripției   PRIMAR (Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat) (denumirea formațiunii/ candidat independent) Nr. și data hotărîrii de înregistrare   Orașul Anenii Noi                           Comuna Botnărești   &

L i s t a

candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Anenii Noi, nr. 4

Circumscripțiile electorale de nivelul I

PRIMAR

Nr.

Denumirea

(nume/prenume)

(de către cine a fost desemnat)

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

4/1

Orașul Anenii Noi

1.

Mațarin Alexandrtu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.03 din 19.09.2019

2.

Gorodinschii Alexei

Partidul Politic „Șor”

Nr.04 din 19.09.2019

3.

Rapcea Serghei

Partidul Democrat din Moldova

Nr.05din 19.09.2019

4.

Bondari Veaceslav

Partidul Politic „Partidul Comuniștilor din Republica Moldova”

Nr.09 din 23.09.2019

5.

Vdovicenco Vitalii

Blocul Elerctoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.11 din 23.09.2019

4/2

Comuna Botnăreşti

1.

Popa Lidia

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.03 din 12.09.2019

2.

Rarancean Elena

Partidul Liberal Democrat din Republica Moldova

Nr.07 din 20.09.2019

3.

Gori Victor

 Candidat independent

Nr.08 din 20.09.2019

4/3

Satul Bulboaca

 

1.

Țurcan Tatiana

Partidul Politic „Șor”

Nr.07din 16.09.2019

2.

Berzoi Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.06 din 16.09.2019

3.

Crăciun Mihai

Blocul Elerctoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.11 din 19.09.2019

4.

Sîrbu Nadejda

 Partidul Democrat din Moldova

Nr.16 din 23.09.2019

5.

Vlas Mihail

Partidul Popular din Republica Moldova

Nr.17 din 23.09.2019

4/4

Comuna Calfa

 

1.

Tean Nicolai

Partidul Politic „Șor”

Nr.05 din 12.09.2019

2.

Costețchi Ana

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.07 din 14.09.2019

3.

Ceaglic Ludmila

Candidat independent

Nr.10 din 19.09.2019

4/5

Comuna Chetrosu

1.

Zalevschi Leonid

Partidul Liberal Democrat din Republica Moldova

Nr.4/1 din 18.09.2019

2.

Cohan Olga

Partidul Politic „Șor”

Nr.4/2 din 18.09.2019

3.

Podolin Ecaterina

Candidat independent

Nr.6/1 din 20.09.2019

4.

Caramanuţa Valeriu

Partidul Democrat din Moldova

Nr.6/4 din 20.09.2019

4/6

Comuna Chirca

 

1.

Crangaci Vitalie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.05 din 14.09.2019

2.

Bîtca Marina

Partidul Democrat din Moldova

Nr.06 din 14.09.2019

3.

Budur Serghei

Partidul Politic „Șor”

Nr.07 din 23.09.2019

4.

Ganea Mihail

Blocul Electoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.08 din 23.09.2019

4/7

Comuna Ciobanovca

 

1.

Reznicenco Vadim

Partidul Politic „Șor”

Nr.02/1 din 14.09.2019

2.

Cușnir Valina

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.02/3 din 14.09.2019

3.

Hîncu Ecaterina

Partidul Politic  “Partidul Nostru”

Nr. 04/3 din 21.09.2019

4.

Diacenco Nadejda

Cand.indep.

Nr. 05/2 din 23.09.2019

4/8

Satul Cobusca Nouă

1.

Draguțan Andrian

Blocul Electoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.03 din 18.09.2019

2.

Platon Marina

Partidul Democrat din Moldova

Nr.05 din 23.09.2019

4/9

Comuna Cobusca Veche

1.

Rotari Vitali

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.02 din 16.09.2019

2.

Rotaru Ion

 

Blocul Electoral ACUM Platforma Da și Pas

Nr.3/1 din 23.09.2019

3.

Perju Laurenţiu

 

Partidul Democrat din Moldova

Nr.3/03 din 23.09.2019

4.

Perju Ruslan

 

PP Uniunea salvaţi Basarabia

Nr.3/05 din 23.09.2019

4/10

Satul Delacău

 

 

 

1.

Vasiliță Gheorghe

Partidul Liberal Democrat din Moldova

Nr.01 din 12.09.2019

2.

Ipati Sergiu

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.03 din 14.09.2019

3.

Pristescu Evdochia

Blocul Electoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.05 din 18.09.2019

4.

Criulean Mihail

Partidul Democrat din Moldova

Nr.08 din 19.09.2019

5.

Pavalachi Viorel

Partidul Politic  Şor

Nr.10 din 26.09.2019

4/11

Satul Floreni

1.

Mocanu Angela

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.4  din 16.09.2019

2.

Hîncu Igor

Putridul politic Uniunea salvați Basarabia

Nr.05 din 19.09.2019

3.

Crețu Ruslan

Blocul Electoral ACUM Platforma Da cu Pas

Nr.06 din 19.09.2019

4.

Iancovaia Lidia

Partidul Politic „Șor”

Nr.07 din 20.09.2019

5.

David Alexandru

Partidul Democrat din Moldova

Nr.08 din 20.09.2019

4/12

Comuna Geamăna

1.

Sturza Eduard

Partidul  Democrat din Moldova

Nr.01 din  18.09.2019

2.

Calmîc Iurii

Blocul Electoral ACUM Platforma Da cu Pas

Nr.03 din  20.09.2019

4/13

Satul Gura Bîcului

1.

Cigrin Tamara

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr .04 din 18.09.2019

2.

Delevschi Liuba

Partidul Politic „Șor”

Nr .06 din 18.09.2019

3.

Brehova Lilia

Blocul Electoral ACUM Platforma Da cu Pas

Nr .08 din 18.09.2019

4.

Osipov Alexei

Partidul Democrat din Moldova

Nr.13 din 24.09.2019

4/14

Satul Hîrbovăţ

 

1.

Curbet Ion

Partidul Politic  “Partidul Nostru”

Nr.06 din 12.09.2019

2.

Lozovanu Vasile

Partidul Politic „Șor”

Nr.08 din 16.09.2019

3.

Secară Anatolie

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.10 din 18.09.2019

4.

Curbet Igor

Partidul Politic „Partidul Comuniștilor din Republica Moldova”

Nr.12 din 18.09.2019

5.

Croitor Rodica

Partidul  Democrat din Moldova

Nr.14 din 18.09.2019

6.

Secara Larisa

Blocul Electoral ACUM Platforma Da cu Pas

Nr.16  din 19.09.2019

7.

Ghețan Ion

Partidul Politic „Partidul Unității Naționale”

Nr.18 din 24.09.2019

8.

Berzoi Ion

Cand.indep.

Nr.21 din 24.09.2019

9.

Burlac Ruslana

Cand.indep.

Nr.23 din 24.09.2019

4/15

Satul Maximovca

1.

Renchez Alexandru

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.06 din 16.09.2019

2.

Bruma Ala

Partidul Politic „Șor”

Nr.08 din 16.09.2019

3.

Roşca Ion

Partidul Politic Partidul Nostru

Nr. 11 din 20.09.2019

4.

Avtudov Sergiu

Blocul Electoral ACUM Platforma Da cu Pas

Nr. 13 din 20.09.2019

4/16

Satul Mereni

 

1.

Vieru Valentin

Blocul Electoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.05 din 19.09.2019

2.

Jalbă Ina

Partidul Politic “Uniunea Salvaţi Basarabia”

Nr.10 din 19.09.2019

3.

Marticiuc Alexandru

Cand.indep.

Nr. 12 din 19.09.2019

4/17

Satul Merenii Noi

1.

Antoci Lilia

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.05din 16.09.2019

2.

Proscurchina Galina

Partidul Politic „Șor”

Nr.06 din 24.09.2019

3.

Druzi Andrei

Partidul politic Partidul Nostru

Nr.08 din 24.09.2019

4.

Briceag Viorica

Partidul Democrat din Moldova

Nr.10 din 24.09.2019

5.

Diavor Vasile

Partidul Liberal Democrat din Moldova

Nr. 13 din 26.09.2019

6.

Rusu Olesea

Blocul Electoral ACUM Platforma  Da cu Pas

Nr.15 din 26.09.2019

4/18

Comuna Ochiul Roș

1.

Ostapenco Maria

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.06a din 13.09.2019

2.

Belimenco Nina

Partidul Politic „Șor”

Nr.07a din 13.09.2019

3.

Greițer Inga

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da cu Pas

Nr.09 din 18.09.2019

4/19

Satul Puhăceni

1.

Suruceanu Constantin

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.06 din 13.09.2019

2.

Bîzgan Vasile

Partidul Politic „Șor”

Nr.07 din 13.09.2019

3.

Plamadeala Angelica

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da cu Pas

Nr.10 din 20.09.2019

4.

Toacă Vitalie

Cand.indep.

Nr.13 din 20.09.2019

5.

Mihalaș Alexandr

Partidul Politic „Partidul Comuniștilor din Republica Moldova”

Nr.14 din 20.09.2019

6.

Plamadeala Veaceslav

Partidul Liberal Democrat din Moldova

Nr.16 din 20.09.2019

4/20

Satul Roşcani

1.

Morari Constantin

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.01 din 13.09.2019

2.

Budișteanu Igor

Partidul Democrat din Moldova

Nr.03 din 17.09.2019

3.

Lungu Nicolai

Partidul Liberal Democrat din Moldova

Nr.05 din 18.09.2019

4.

Ciobanu Veaceslav

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da cu Pas

Nr.07  din 19.09.2019

5.

Osadcii Iurii

Partidul Politic „Șor”

Nr.09  din 19.09.2019

4/21

Satul Speia

1.

Coteț Vitalie

Partidul Democrat din Moldova

Nr.03 din 17.09.2019

2.

Dugan Raisa

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

 Nr.03/1 din 7.09.2019

3.

Tofan  Raisa

Partidul Politic „Șor”

Nr.05 din 19.09.2019

4.

Pînzari Ion

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da cu Pas

Nr.05/1 din 19.09.2019

4/22

Satul Şerpeni

1.

Demian  Fiodor

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.03 din 13.09.2019

2.

Luca Mariana

Partidul Politic „Șor”

Nr. 06 din  19.09.2019

3.

Meleca Silvia

Partidul Democrat din Moldova

Nr. 07 din  19.09.2019

4.

Nicolaev Elena

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da cu Pas

Nr.09  din  19.09.2019

4/23

Comuna Teliţa

1.

Chiperi Nadejda

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.03 din 16.09.2019

2.

Rusu Rodica

 Cand. indep

Nr.13 din 25.09.2019

4/24

Comuna Ţînţăreni

1.

Bulgaru Vadim

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

 Nr.03 din 13.09.2019

2.

Cazacu Galina

Partidul Politic „Șor”

Nr.05 din 16.09.2019

3

Bradu Radu

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da și Pas

Nr.08 din 20.09.2019

4.

Pașcan Ina

Partidul Democrat din Moldova

Nr.10  din 20.09.2019

5.

Moroi Veaceslav

Partidul Liberal Democrat din Moldova

Nr.12  din 20.09.2019

4/25

Satul Varniţa

1.

Nichitenco Alexandru

Partidul Democrat din Moldova

Nr.06 din 16.09.2019

2.

Pașcan Ion

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

Nr.09  din 16.09.2019

3.

Zanoci Iulian

Partidul Politic „Partidul Nostru”

Nr.11 din 19.09.2019

4.

Nogai Denis

Cand.indep.

Nr.26  din 20.09.2019

5.

Lupu Gheorghe

Cand. Indep.

Nr.17  din 20.09.2019

6.

Șișianu Gheorghe

Consiliul Republican al Mișcării profesioniștilor „Speranța”

Nr.13 din 19.09.2019

7.

Caracaci Serghei

Blocul Electoral ACUM  Platforma  Da și Pas

Nr.22  din 20.09.2019

4/26

Comuna Zolotievca

1.

Reaboi Elena

Partidul Politic „Șor”

Nr.7  din 18.09.2019

2.

Ilișov Vladimir

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 

Nr.8  din 18.09.2019