logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de consilier


https://www.a.cec.md/index.php/ro/functia-de-consilier-6072_94315.html

L i s t a candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Ialoveni, nr. 21 CECER Ialoveni nr. 21 Denumirea Circumscripției CONSILIERI (denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți) Numărul candidaților pe listele de consilieri   Nr. și data hotărîrii de înregistrare CR Ialoveni 1. Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova” 32 candidați HCECE nr. 8 din 06.09.2019 2.

L i s t a

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Ialoveni, nr. 21

CECER IALOVENI nr. 21

Datele reflectate sunt cu caracter informativ și nu reprezintă ordinea înscrierii în buletinele de vot. 

Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

CR Ialoveni

 

Partidul Politic „Partidul Socialiștilor din Republica Moldova”

32 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 8 din 06.09.2019

 

Partidul Politic ”Șor”

22 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 10 din 06.09.2019

 

TROFIM Vadim 

Candidat independent

HCECE nr. 9 din 06.09.2019

 
Partidul Naţional Liberal
20 candidaţi (vezi lista)
HCECE nr. 14 din 20.09.2019
 
FĂRÎMĂ Nadejda 
Candidat independent
HCECE nr. 15 din 20.09.2019
 
Partidul Liberal Democrat din Moldova
33 candidaţi (vezi lista)
HCECE nr. 16 din 20.09.2019
 
Garştea Ruslan 
Candidat independent 

HCECE nr. 19 din 20.09.2019

 
Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
19 candidaţi (vezi lista)
HCECE nr. 17 din 20.09.2019
 
Partidul Unităţii Naţionale
18 candidaţi (vezi lista)
HCECE nr. 18 din 20.09.20
  Partidul Democrat din Moldova 33 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 22 din 23.09.2019

  Blocul Electoral  "ACUM", Platforma DA şi PAS 36 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 23 din 23.09.2019

 

Partidul Liberal

18 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 24 din 23.09.2019

 

Partidul Popular Românesc

21 candidați (vezi lista)

HCECE nr. 25 din 23.09.2019

 

Orașul Ialoveni

  Partidul Politic ȘOR

19 candidați

HCECE nr.5 din 13.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

16 candidați

HCECE nr. 8 din 18.09.2019

 

Partidul Naţional Liberal 

14 candidaţi

HCECE nr. 13 din 18.09.2019

 

Sula Daniel

Candidat independent 

HCECE nr. 10 din 18.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova

 20 candidati

HCECE nr.15 din 21.09.19

 

LavricVitalie

Candidat independent

HCECE nr.16 din 21.09.19

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

19 candidati

HCECE nr.17 din 21.09.19

 

Grosu Nicolae

Candidat independent

HCECE nr.19 din 21.09.19

 

Grigoreț Viorel

Candidat independent

HCECE nr.18 din 21.09.19

 

Ursu Andrei

Candidat independent

HCECE nr.24 din 23.09.19

 

Vutcariov Igor

Candidat independent

HCECE nr.27 din 23.09.19

 

Plugari Garri

Candidat independent

HCECE nr.25 din 23.09.19

  BE ACUM Platforma DA și PAS

25 de candidate

HCECE nr.20 din 23.09.19

 

Gaștea Ruslan

Candidat independent

HCECE nr.28 din 23.09.19

 

Grosu Gheorghe

Candidat independent

HCECE nr.26 din 23.09.19

 

Bogos Grigore

Candidat independent

HCECE nr.29 din 23.09.19

 

Partidul Liberal

12 candidaţi

HCECE nr.30 din 23.09.19

Satul Bardar

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr. 4 din 17.09.2019

  Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

7 candidaţi

HCECE nr. 5 din 17.09.2019

 

Plugaru Vasile

Candidat independent 

HCECE nr. 10 din 23.09.19

 

Macovei Vitalie

Candidat independent 

HCECE nr. 11 din 23.09.19

 

Tonu Ion

Candidat independent 

HCECE nr. 12 din 23.09.19

 

Bivol Eugen

Candidat independent 

HCECE nr. 13 din 23.09.19

 

Iovu Petru

Candidat independent 

HCECE nr. 14 din 23.09.19

 

Roșioru Constantin

Candidat independent 

HCECE nr. 15 din 23.09.19

 

Tonu Sergiu

Candidat independent 

HCECE nr. 21 din 24.09.19

 

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

12 candidaţi

HCECE nr. 22 din 24.09.19

 

Luchița Sergiu

Candidat independent 

HCECE nr. 23 din 24.09.19

 

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 24 din 24.09.19

 

Partidul Unităţii Naţionale 

10 candidaţi

HCECE nr. 25 din 24.09.19

 

Partidul Liberal din Moldova 

7 candidaţi

HCECE nr. 26 din 24.09.19

Satul Cărbuna

 

Partidul Democrat din Moldova 

9 candidați

HCECE nr.5 din 12.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

11 candidați 

HCECE nr. 07 din 13.09.2019

 

Partidul Politic ȘOR

9 candidaţi

HCECE nr. 09 din 16.09.2019

 

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidați

HCECE nr. 11 din 18.09.2019

Satul Costești

 

Uniunea Salvați Basarabia

19 candidați

HCECE nr. 3 din 16.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

22 candidați 

HCECE nr. 5 din 10.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

13 candidați

HCECE nr. 7 din 16.09.2019

 

Șandrovschi Andrei 

Candidat independent 

HCECE nr.9 din 16.09.2019

 

Pavalachi Vasile  

Candidat independent 

HCECE nr. 12 din 19.09.2019

  Ionaş Ion Candidat independent  HCECE nr. 13 din 19.09.2019
  Bivol Emilia Candidat independent HCECE nr. 15 din 23.09.2019
  Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 13 candidați HCECE nr. 11 din 18.09.2019
 

Partidul Unității Naționale 

14 candidați

HCECE nr.17 din 23.09.2019

 

Partidul Liberal

12 candidați

HCECE nr. 19 din 23.09.2019

 

Marandici Grigore, candidat independent 

13.09.2019

HCECE nr. 20 din 23.09.2019

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

13 candidați

HCECE nr. 24 din 23.09.2019

 

Blocul Electoral ”ACUM”, Platforma DA și PAS

19 candidați

HCECE nr.22 din 23.09.2019

 

Grigorița Feodor

Candidat independent 

HCECE nr. 25 din 23.09.2019

Satul Cigîrleni

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

8 candidați

HCECE nr. 3 din 13.09.2019

  Partidul Democrat din Moldova 9 candidați HCECE nr. 4 din 17.09.2019
 

Blocul Electoral ”ACUM, Platforma DA și PAS”

13 candidați

HCECE nr. 5 din 19.09.2109

Comuna Gangura

 

Partidul Democrat din Moldova

15 candidați

HCECE nr.3 din 13.09.2019
  Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 10 candidați

HCECE nr. 3 din 13.09.2019

  Blocul Electoral  ”ACUM Platforma DA și PAS” candidați

HCECE nr. 5 din 18.09.2019

  Partidul Politic ”ȘOR” candidați

HCECE nr. 7 din 20.09.2019

Satul Dănceni

 

Partidul Politic ŞOR

10 candidaţi

HCECE nr. 7/1 din 17.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 

7 candidaţi

HCECE nr. 7/3 din 17.09.2019

  Conțulescu Vasile candidat independent HCECE nr. 7/4 din 17.09.2019
 

Blocul Electoral ACUM, Platforma DA şi PAS  

13 candidaţi

HCECE nr. 7/7 din 17.09.2019

 

Vîrlan Egor

candidat independent  

HCECE nr. 7/5 din 17.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

12 candidaţi

HCECE nr. 12/4 din 19.09.2019

  Chetrean Oleg candidat independent HCECE nr. 12/3 din 19.09.2019
  Andronovici Alexandru candidat independent  HCECE nr. 12/2 din 19.09.2019

Satul Hansca

 

Partidul Democrat din Moldova

7 candidați

HCECE nr. 4 din 16.09.2019
  Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

5 candidați

HCECE nr. 9 din 16.09.2019
 

Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și PAS”

6 candidați

HCECE nr. 11 din 19.09.2019
 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

5 candidați

HCECE 12 din 19.09.2019

Satul Horești

 

Partidul Politic ȘOR

7 candidați 

HCECE nr. 3.2 din 13.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

11 candidați 

HCECE nr. 4.1. din 13.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

candidați

HCECE nr. 6 din 18.09.2019

 

Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și PAS”

15 candidați

HCECE nr. 7.1 din 19.09.2019

 

Partidul Politic ”Partidul Unității Naționale”

candidați

HCECE nr. 8 din 19.09.2019

 

Carabeț Iurie

Candidat independent

HCECE nr. 3.1 din 13.09.2019

Satul Horodca

 

Partidul Democrat din Moldova 

12 candidați

HCECE nr. 1 din 13.09.2019

 

BE ”ACUM” Platforma DA și PAS 

10 candidați

HCECE nr. 2 din 16.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

9 candidați

HCECE nr. 3 din 17.09.2019

Satul Malcoci

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova 

12 candidați

HCECE nr. 3 din 16.09.2019

 

Partidul Politic “ŞOR”

10 candidaţi

HCECE  nr. 6 din 20.09.2019

 

Partidul  Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE  nr. 8 din 20.09.2019

 

Blocul Electoral ”ACUM Platforma DA și PAS

9  candidaţi

HCECE  nr. 9 din 20.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

7 candidaţi

HCECE  nr. 10 din 20.09.2019

 

Partidul  Liberal

9 candidaţi

HCECE  nr. 13 din 20.09.2019

Comuna Mileștii Mici

 

Partidul Politic ”Partidul Unității Naționale”

18 candidați

HCECE nr. 1 din 16.09.2019

 

Partidul Politic ”ȘOR” 

6 candidați

HCECE nr. 2 din 17.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

10 candidați

HCECE nr. 3 din 17.09.2019

 

BE ACUM Platforma DA și PAS

17 candidați

HCECE nr. 4 din 19.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

17 candidați

HCECE nr.5 din 17.09.2019

Satul Molești

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

7 candidați 

HCECE nr. 2/2 din 15.09.2019

 

Graur Iurie

candidat independent

HCECE nr. 3/4 din 18.09.2019

 

Negru Victor   

candidat independent

HCECE nr. 4/1 din 19.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

13 candidaţi

HCECE nr. 3/3 din 18.09.2019

 

Blocul Electoral ACUM Platforma DA si PAS

8 candidati

HCECE nr.6/2 din 25.09.2019

Satul Nimoreni

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

6 candidați

HCECE nr. 3 din 16.09.2019

 

Partidul Politic”Şor”

11 candidaţi

HCECE nr.5 din 20.09.19

 

Partidul Liberla Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.7din 20.09.19

 

Brînză Lilia

candidat independent

HCECE nr.9 din 23.09.19

  Blocul Electoral ”ACUM” 11 candidaţi

HCECE nr.10 din 23.9.19

 

Paridul Liberal 

    7 candidaţi

HCECE nr.11 din 23.9.19

 

Dzigovchi-Turculeţ Natalia

candidat independent

HCECE nr.12 din 23.9.19

 

Eremia Natalia

candidat independent

HCECE nr.14 din 23.9.19

 

Dimitrov Alexandra

candidat independent

HCECE nr.13din 23.9.19

 

Partidul Democrat din Moldova

   12 candidaţi

HCECE nr.16 din 23.9.19

Satul Pojăreni

 

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi 

HCECE nr. 3 din 19.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 

5 candidaţi

HCECE nr. 4 din 19.09.2019

 

Blocul Electoral ACUM, Platforma DA şi PAS  

8 candidaţi

HCECE nr. 5 din 19.09.2019

 

Partidul Liberal 

5 candidaţi 

HCECE nr. 7 din 19.09.2019 

Satul Puhoi

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

10 candidați

HCECE nr. 12 din 19.09.2019

 

Blocul Electoral "ACUM DA și PAS"

16 candidați

HCECE nr. 14 din 19.09.2019

 

Botezatu Iacov

candidat independent

HCECE nr.15 din 19.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

13 candidați

HCECE nr. 17 din 19.09.2019

  Durbală Serghei candidat independent

HCECE nr. 19 din 25.09.2019

 

Bumbu Ion

candidat independent

HCECE nr. 20 din 25.09.2019

Comuna Răzeni

 

Patidul Comuniştilor din Republica Moldova

9 candidaţi

HCECE nr. 2 din 17.09.2019

 

Blocul Electoral ACUM, Platforma DA şi PAS

16 candidaţi

HCECE nr. 2 din 17.09.2019

 

Partidul Democrat 

9 candidaţi

HCECE nr. 4 din 19.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 

9 candidaţi

HCECE nr. 3 din 18.09.2019

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova 

9 candidaţi

HCECE nr. 3 din 18.09.2019 

  Partidul Popular Românesc  21 candidaţi HCECE nr. 3 din 13.09.2019
  Jalbă Anatolie candidat independent  HCECE nr. 4 din 19.09.2019
 

Bivol Tudor

candidat independent 

HCECE nr. 4 din 19.09.2019

Comuna Ruseștii Noi

 

Partidul Național Liberal 

10 candidați 

HCECE nr.1 din 16.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

17 candidați 

HCECE nr. 3 din 16.09.2019

 

Partidul Liberal 

7 candidați

 HCECE nr. 2 din 20.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

8 candidați

HCECE nr.4 din 20.09.2019 

 

Blocul Electoral  "ACUM Platforma DA şi PAS"

16 candidați

 HCECE nr. 5 din 19.09.2019

 

PP Democrația acasă

17 candidați

HCECE nr. 6  din 19.09.2019

Satul Sociteni

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldoa 

9 candidați

HCECE nr.4 din 13.09.2019

 

Partidul Liberal

9 candidaţi

HCECE nr. 6 din 20.09.2019

 

Blocul Electoral ACUM, Platforma DA şi PAS 

11 candidaţi 

HCECE nr. 7 din 20.09.2019

 

Movileanu Anatolie

candidat independent 

HCECE nr. 13 din 20.09.2019

 

Partidul Politic ŞOR

4 candidaţi

HCECE nr. 10 din 20.09.2019

  Partidul Democrat din Moldova  6 candidaţi HCECE nr.13 din 20.09.2019
  Vutcărău Ion candidat independent HCECE nr. 12 din 20.09.2019

Satul Suruceni

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

13 candidați

HCECE din 13.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

13 candidați

HCECE din 13.09.2019

 

Partidul Democrat din Moldova 

9 candidați

HCECE din 13.09.2019

Comuna Țipala

 

Partidul Democrat din Moldova 

13 candidați

HCECE nr. 4/2 din 16.09.2019

 

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

HCECE nr. 5/2 din 19.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 

11 candidați

HCECE nr. 5/4 din 19.09.2019

 

BE ”ACUM Platforma DA și PAS”

16 candidați

HCECE nr.6/2 din 22.09.2019

 

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

10 candidați

HCECE nr. 6/4 din 22.09.2019

 

Cotorobai Ion

Candidat independent

HCECE nr. 6/5 din 22.09.2019

Satul Ulmu

 

Partidul Democrat din Moldova

11 candidați

HCEC nr. 5 din 20.09.2019

 

Blocul Electoral ACUM, Platforma DA și PAS

15 candidați

HCEC nr. 6 din 20.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

7 candidați

HCEC nr. 7 din 20.09.2019

Satul Văratic

 

Partidul Democrat din Moldova 

10 candidați

HCEC nr. 6 din 16.09.2019

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

10 candidați

HCEC nr. 8 din 17.09.2019

 

Partidul Politic ”ȘOR”

7 candidați

HCEC nr. 10 din 18.09.2019

 

Dereli Dmitri,

candidat independent 

HCEC nr. 11 din 18.09.2019

Satul Văsieni

 

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

8 candidați

HCECE nr. 1 din 18.09.2019

 

Partidul Unității Naționale

12 candidați

HCECE nr. 2 din 16.09.2019

  Partidul Comuniștilor din Republica Moldova 8 candidați HCECE nr.8 din 19.09.2019
  Partidul Democrat din Moldova 12 candidați HCECE nr. 6 din 19.09.2019
  Blocul Electoral ”ACUM”, Platforma DA și PAS 12 candidați HCECE nr. 9 din 19.09.2019
 

Partidul Verde Ecologist

14 candidați

HCECE nr. 5 din 21.09.2019

 

Gînga Elena

candidat independent 

HCECE nr. 3 din 18.09.2019

 

Guțuțui Victor

candidat independent 

HCECE nr. 4 din 20.09.2019

 

Candu Sergiu Tudor

candidat independent 

HCECE nr. 7 din 20.09.2019

Comuna Zîmbreni

 

Partidul Democrat din Moldova

18 candidaţi

HCECE nr.2/3 din 16.09.2019

 

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidați

HCECE nr.2/4 din 16.09.2019

 

Blocul Electoral "ACUM", Platforma DA şi PAS

15 candidaţi

HCECE nr. 4/2 din 24.09.2019

 

Partidul Liberal Democrat din Moldova

9 candidați

HCECE nr. 4/3 din 24.09.2019