logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de consilier


https://www.a.cec.md/index.php/ro/functia-de-consilier-6067_94311.html

L i s t a candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Hîncești, nr. 20 CECER Hîncești, nr. 20 Denumirea Circumscripției CONSILIERI (denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți) Numărul candidaților pe listele de consilieri Nr. și data hotărîrii de înregistrare CR Hîncești 1. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 33 candidați HCECE nr. 7 din 9 septembrie 2019

L i s t a

candidaților înregistrați pentru funcția de consilier la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Hîncești, nr. 20

CECER Hîncești, nr. 20

Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

CR Hîncești

1.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

33 candidați

Hot. nr. 7 din 09.09.2019

2.

Partidul Politic ȘOR

35 candidați

Hot. nr. 8 din 09.09.2019

3.

Colța Vasile – candidat independent

 

Hot.25 din 24.09.2019

4.

Usatîi Mihail – candidat independent

 

Hot.23 din 20.09.2019

5.

Postolache Anatolie - candidat independent

 

Hot.28  din 24.09.2019

6.

Botnari Alexandru - candidat independent

 

Hot.22  din 20.09.2019
7.

Blocul electoral ACUM, Platforma DA și PAS

34 candidați

Hot.29  din 24.09.2019
8.

Lupu Lidia- candidat independent

  Hot.26  din 24.09.2019
9.

Partidul Liberal din Moldova

18 candidați Hot.29.1 din 24.09.2019
10.

Ivancov Grigore– candidat independent

  Hot.27  din 24.09.2019
11.

Partidul Democrat din Moldova

40 candidați Hot.36  din 25.09.2019
12.

Partidul Popular European din Moldova

18 candidați Hot.35  din 25.09.2019
13.

Partidul Politic Uniunea Salvați  Basarabia

18 candidați Hot.34  din 25.09.2019
14.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

36 candidați Hot.30  din 24.09.2019

 

 

 

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Municipiul Hîncești

1.

Partidul Naţional Liberal

13 candidați

HCECE nr. 11 din 17 septembrie 2019

2.

Colţa Vasile - Candidat independent

13.09.2019

HCECE nr. 33 din 24.09.2019

3.

Danu Ana - Candidat independent

13.09.2019

HCECE nr. 32 din 20.09.2019

4.

Chetruş Boris - Candidat independent

13.09.2019

HCECE nr. 31 din 17.09.2019

5.

Biricov Aurel - Candidat independent

17.09.2019

HCECE nr. 27 din 20.09.2019

6.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

22 candidaţi HCECE nr. 14 din   18 septembrie 2019
7.

Loghin Victor - Candidat independent

18.09.2019

HCECE nr. 28 din 20.09.2019

8.

Partidul Democrat din Moldova

22 candidați

HCECE nr. 24 din 20.09.2019

9.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

13 candidați

HCECE nr. 25 din 20.09.2019

10.

Partidul Politic ȘOR

21 candidați

HCECE nr. 26 din 20.09.2019

11.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

24 candidați

HCECE nr. 29 din 20.09.2019

12.

Partidul Popular European din Moldova

12 candidați

HCECE nr. 30 din 20.09.2019

13.

Blișciac Vladimir-candidat independent

13.09.2019

HCECE nr. 35 din 24.09.2019

 

 

 

Satul Bălceana

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 1 din 20.09.2019

2.

Partidul Politic ŞOR

8 candidaţi

HCECE nr. 2 din 20.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 3 din 20.09.2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 04 din 20.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Bobeica

1.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 10 din 19.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

14 candidaţi

HCECE nr. 12 din19.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

7 candidaţi

HCECE nr. 11 din19.09.2019

4.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

7 candidaţi

HCECE nr .14 din16.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Boghiceni

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.03/1 din 14.09.2019

 

Partidul Politic Uniunea Salvaţi Basarabia

8 candidaţi

HCECE nr.07/4 din 18.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 07/3 din 18.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.07/3 din 18.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Bozieni

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

10 candidaţi

HCECE nr. 07 din 19.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 09 din 19.09.2019

3.

Partidul Politic ŞOR

6 candidaţi

HCECE nr. 11 din 23.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi

HCECE nr. 13 din 23.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Bujor

1.

Partidul Politic ŞOR

7 candidaţi

HCECE nr. 3.1.2 din 19.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 3.2.2 din 19.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

12 candidaţi

HCECE nr. 3.3.2 din 19.09.2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 3.4.2din 19.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Buțeni

1.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 6 din 18.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr. 8 din 19.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova 10 candidaţi

HCECE nr. 10 din 20.09.2019

4.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 11 candidaţi

HCECE nr. 9 din 20.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Caracui

1.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr. 9 din 24.09.2019

2.

Blocul  electoral ,,ACUM Platforma  DA și PAS

11 candidați

HCECE nr. 10 din 20.09.2019

3.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

11 candidați

HCECE nr.11 din 20.09.2019

4.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

11 candidați

HCECE nr. 8 din 19.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Călmățui

1.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr.7. din18.09.2019

2.

Partidul Politic ŞOR

10 candidaţi

HCECE nr.8 .in18.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

7 candidaţi

HCECE nr.9 din18.09.2019

4.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr.10 din18.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Cărpineni

1.

Partidul Naţional Liberal

19 candidaţi

HCECE nr.6 16.09.2019

2.

Partidul Politic Uniunea Salvaţi Basarabia

18 candidaţi

HCECE nr.8 din 17.09.2019

3.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

16 candidaţi

HCECE nr.10 din 18.09.2019

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

17 candidaţi

HCECE nr.14 din 24.09.2019

5.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidați

HCECE nr.15 din 24.09.2019

6.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

21 candidați HCECE nr.16 din 24.09.2019

 

 

 

Satul Cățeleni

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

HCECE nr.7 din 12.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.8 din 16.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.9 din 16.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Cioara

 

1.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr. 6/1 din 18.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova 13.09.2019

HCECE nr. 7/1 din 19.09.2019

3.

Partidul Politic ŞOR 8 candidaţi

HCECE nr. 7/1 din 19.09.2019

4.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

6 candidaţi

HCECE nr. 8/1 din 20.09.2019

5.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 10 din 23.09.2019

 

 

 

Satul Ciuciuleni

1.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

15 candidaţi

HCECE nr.04.05 din 22.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.04 din 22.09.2019

3.

Partidul Politic ŞOR

7 candidaţi

HCECE nr.04.08 din 22.09.2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

HCECE nr.04.07 din 225.09.2019

5.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

8 candidaţi

HCECE nr.04.06 din 22.09.2019

 

 

 

Comuna Cotul Morii

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 3/2a din 20.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 3/2b din 20.09.2019

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Crasnoarmeiscoe

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

14 candidaţi

HCECE nr.5 din 27.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.8 din 23.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

17 candidaţi

HCECE nr.6 din 27.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Dancu

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.8 din 23.09.2019

2.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.9 din 21.09.2019

3.

Partidul Politic ŞOR

6 candidaţi

HCECE nr.10 din 21.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.11 din 21.09.2019

5.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.12 din 25.09.2019

 

 

 

Comuna

Drăgușenii Noi

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.5 din 18.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr. 7 din 20.09.2019

3.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

6 candidaţi

HCECE nr.8 din 19.09.2019

4.

Partidul Politic ŞOR

6 candidaţi

HCECE nr.9 din 19.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Fîrlădeni

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 6 din   19 septembrie 2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS" 10 candidați HCECE nr.8 din 23.09.2019

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Fundul Galbenei

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 06 din 17.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr. 08 din 18.09.2019

3.

Partidul Popular Românesc

8 candidați

HCECE nr. 10 din 22.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Ivanovca

1.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 10 din 20.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

9 candidaţi

HCECE nr. 11 din 20.09.2019

3.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 12 din 20.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Lăpușna

1.

Partidul Democrat din Moldova

18 candidaţi

HCECE nr. 12 din 22.09.2019

2.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

16 candidaţi

HCECE nr. 13 din 22.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS" 17 candidaţi

HCECE nr. 14 din 22.09.2019

4.

Partidul Politic Uniunea Salvați Basarabia

10 candidaţi

HCECE nr. 15. din 22.09.2019

5.

Partidul Politic ŞOR 8 candidaţi

HCECE nr. 16 din 22.09.2019

6. Partidul Socialiștilor din Republica Moldova 12 candidaţi

HCECE nr. 17 din 23.09.2019

7.

Filimon Gheorghe - candidat independent

17.09.2019

HCECE nr. 18 din 23.09.2019

8. Rusu Ion - Candidat independent 19.09.2019

HCECE nr. 19 din 23.09.2019

9. Bubuioc Ion-candidat independent 19.09.2019

HCECE nr. 20 din 23.09.2019

10. Olaru Petru-candidat independent 16.09.2019

HCECE nr. 21 din 23.09.2019

11.

 

 

 

 

 

 

Comuna Leușeni

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

16 candidaţi

HCECE nr. 10 din 16 septembrie 2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 09 din 16 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr. 11 din 16 septembrie 2019

4.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

10 candidaţi

HCECE nr. 12 din 16.09.2019

5.

Partidul Politic ŞOR

6 candidaţi

HCECE nr. 14 din 19.09.2019

6.

Ghiorghiu Grigore - Candidat independent

12.09.2019

HCECE nr. 15 din 24.09.2019

 

 

 

Satul Logănești

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 11 din 20.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 12 din 20.09.2019

3.

Partidul Politic ŞOR

7 candidaţi

HCECE nr. 13 din 20.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

16 candidaţi

HCECE nr. 14 din 20.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Mereșeni

1.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.02/02 din 19.09.2019

2.

Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

11 candidați

HCECE nr.03/02. din 20.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.04/02. din 24.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Mingir

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 13 din 25.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

17 candidați

HCECE nr. 14 din 25.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 15 din 25.09.2019

4.

Partidul Politic ȘOR

8 candidați

HCECE nr. 17 din 25.09.2019

5.

Lazăr Haralambie-candidat independent

19.09.2019

HCECE nr. 16 din 25.09.2019

 

 

 

Comuna Mirești

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 5.1.2 din 22.09.2019

2.

Bodrug Veniamin - Candidat independent

17.09.2019

HCECE nr. 6.1 din 26.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 5.2.2 din 22.09.2019

4.

Partidul Liberal 

7 candidaţi

HCECE nr. 5.3.2 din 22.09.2019

5.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

7 candidaţi

HCECE nr. 5.4.2 din 22.09.2019

6.

Crețu Ion - Candidat independent

19.09.2019

HCECE nr. 6.2 din 26.09.2019

 

 

 

Satul Negrea

1.

Partidul Democrat din Moldova

16 candidaţi

HCECE nr. 8 din 18.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

8 candidaţi

HCECE nr. 10 din 25.09.2019

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Nemțeni

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 7 din 16.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr. 9 din 16.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 11 din 16.09.2019

4.

Filipschi Gheorghe - Candidat independent

12.09.2019

HCECE nr. 13 din 19.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Obileni

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 10 din 22.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

12 candidaţi

HCECE nr. 11 din 22.09.2019

3.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 12 din 22.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Onești

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 06 din 12.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 08 din 12.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr. 10 din 16.09.2019

4.

Partidul Politic ŞOR

5 candidaţi

HCECE nr. 12 din 16.09.2019

5.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi

HCECE nr. 13 din 17.09.2019

 

 

 

Comuna Pașcani

1.

Partidul Politic ŞOR

9 candidaţi

HCECE nr.7 din 17.09.2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

15 candidaţi

HCECE nr.9 din 18.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.11 din 19.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS" 15 candidaţi

HCECE nr. 16 din 26.09.2019

5.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

15 candidaţi

HCECE nr. 13 din 24.09.2019

 

 

 

Satul Pervomaiscoe

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 04/2 din 24.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 04/5 din 24.09.2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr. 04/6 din 24.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna Pogănești

1.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova 10 candidaţi

HCECE nr. 09 din 19.09.2019

2.

Partidul Politic ŞOR

7 candidaţi

HCECE nr. 10 din 19.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

8 candidaţi

HCECE nr. 11 din 19.09.2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 12 din 20.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Comuna

Sărata Galbenă

1.

Partidul Democrat din Moldova

16 candidaţi

HCECE nr.6 din 19.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

7 candidaţi

HCECE nr.7din 19.09.2019

3.

Partidul Liberal  din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr 8 din 19.09.2019

4.

Partidul Politic ŞOR

9 candidaţi

HCECE nr. 10 din 23.09.2019

5.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

14 candidaţi

HCECE nr. 12 din 23.09.2019

 

 

 

Comuna Secăreni

1.

Partidul Democrat din Moldova

17 candidaţi

HCECE nr. 20/35 din 20.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 20/35 din 20.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr. 14 din 23.09.2019

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Sofia

1.

Partidul Democrat din Moldova

15 candidaţi

HCECE nr.6 din 12.09.2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.08 din 24.09.2019

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Stolniceni

1.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 14 din 16.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

13 candidaţi

HCECE nr. 11 din 16.09.2019

3.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi

HCECE nr. 12 din 16.09.2019

4.

Partidul Politic ŞOR

10 candidaţi

HCECE nr. 13 din 16.09.2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Șipoteni

1.

Partidul Politic ŞOR

5 candidaţi

HCECE nr. 8 din 17 septembrie 2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

7 candidaţi

HCECE nr. 10 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 6 din 17 septembrie 2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

8 candidaţi

HCECE nr. 11 din 18 septembrie 2019

5.

 

 

 

 

 

 

Satul Voinescu

1.

Partidul Democrat din Moldova

15 candidaţi

HCECE nr.8 din 12.09.2019

2.

Partidul Socialiştilor din Republica Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.11 din 19.09.2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

12 candidaţi

HCECE nr.10 din 16.09.2019

4.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi

HCECE nr.9 din 17.09.2019

5.