logo

Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova

Funcția de consilier


https://www.a.cec.md/index.php/ro/functia-de-consilier-6022_94275.html

L i s t a candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019 în circumscripția electorală raională Cimișlia, nr 11 CECER CIMIȘLIA nr. 11 Denumirea Circumscripției CONSILIERI (denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți) Numărul candidaților pe listele de consilieri   Nr. și data hotărîrii de înregistrare CR Cimișlia 1. Partidul politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova„ Moldova”       &

L i s t a

candidaților înregistraţi pentru funcţia de consilier la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Cimișlia, nr 11

CECER CIMIȘLIA nr. 11

Denumirea

Circumscripției

CONSILIERI

(denumirea formațiunii/numele prenumele candidaților independenți)

Numărul

candidaților pe listele de consilieri

 

Nr. și data hotărîrii de înregistrare

CR Cimișlia

1.

Partidul Politic “Partidul Socialiștilor din Republica Moldova„                                  

30 candidați

HCECE nr. 2.4 din 04 septembrie 2019

2.

Partidul Politic “Șor

27 candidați

HCECE nr. 2.6 din 04 septembrie 2019

3.

Țurcanu Ion 

candidat independent

HCECE nr. 04/01 din 09 septembrie 2019

4.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

17 candidaţi

HCECE nr.04/08 din 09 septembrie 2019

5.

Cornescu Ion

candidat independent

HCECE nr.10/07 din 18 septembrie 2019

6.

Craciunel Sergiu

candidat independent

HCECE nr.11/07 din 18 septembrie 2019

7.

Stoian Vladimir 

candidat independent

HCECE nr.09/05 din 21 septembrie 2019

8.

Partidul Politic "Partidul Nostru"

18 candidaţi

HCECE nr.09/01 din 21 septembrie 2019

9. Partidul Democrat din Moldova 25 candidaţi HCECE nr.09/02 din 21 septembrie 2019
10. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS" 33 candidaţi HCECE nr.09/08 din 21 septembrie 2019
11. Partidul Liberal Democrat din Moldova  22 candidaţi  HCECE nr.09/03 din 21 septembrie 2019
12.  Prisăcaru Pavel candidat independent HCECE nr.09/06 din 21 septembrie 2019
13. Sobeţchi Anatol candidat independent HCECE nr.09/07 din 21 septembrie 2019
14.  Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova" 26 candidaţi HCECE nr.09/04 din 21 septembrie 2019

CIRCUMSCRIPȚIILE ELECTORALE DE NIVELUL I

Orașul Cimișlia

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.03/05 din 11 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Şor"

20 candidaţi

HCECE nr.03/01 din 11 septembrie 2019

3.

Partidul Politic " Partidul Socialiştilor din Republica Moldova" 

20 candidaţi

HCECE nr.03/02 din 11 septembrie 2019

4.

Partidull Democrat din Moldova

22 candidaţi

HCECE nr.03/03 din 11 septembrie 2019 

5.

Ţurcanu Ion

candidat independent

HCECE nr.03/04 din 11 septembrie 2019

6.

Crăciunel Sergiu

candidat independent

HCECE nr.05/01 din 18 septembrie 2019

7.

Cornescu Ion

candidat independent

HCECE nr.05/02 din 18 septembrie 2019

8.

Blocul electora "ACUM Platforma DA şi PAS"

25 candidaţi

HCECE nr.06/01 din 20 septembrie 2019

9. Partidul Liberal Democrat din Moldova 16 candidaţi HCECE nr. 06/03 din 20 septembrie 2019
10. Partidul Politic "Partidul Politic Europena din Moldova" 20 candidaţi HCECE nr.06/04 din 20 septembrie 2019
11. Prisăcaru Pavel candidat independent HCECE nr.06/05 din 20 septembrie 2019
12. Stoian Pavel candidat independent HCECE nr.06/02 din 20 septembrie 2019

Comuna Albina

1.

Partidul Politic "Şor"

9 candidaţi 

HCECE nr.6 din 16 septembrie 2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.8 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

8 candidaţi

HCECE nr.9 din 17 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Partidul Politic European din Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.10 din 17 septembrie 2019

5.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.11 din 18 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Batîr

1.

Partidul Politic "Şor"

8 candidaţi

 HCECE nr.4 din 10 septembirie 2019

2.

Blocul electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.09/02 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.08/01 din 17 septembrie 2019

4.

Partidul Comuniştilor din Moldova

6 candidaţi

HCECE nr.11/1 din 18 septembrie 2019

5.

Partidul Politic "Partidul Nostru"

8 candidaţi

HCECE nr.13/02 din 19 septembrie 2019

6.

Partidul Democrat din Moldova

 11 candidaţi

HCECE nr.12/02 din 19 septembrie 2019

Satul Cenac

1.

Partidul Politic " Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

8 candidaţi

 HCECE nr.03/01 din 11 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

9 candidaţi 

HCECE nr.04/04 din 18 septembrie 2019

3.

Partidul Liberal

11 candidaţi 

HCECE nr.04/03 din 18 septembrie 2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

6 candidaţi 

HCECE nr.05/01 din 19 septembrie 2019

5. Blocul Electoral " ACUM Platforma DA şi PAS" 15  candidaţi HCECE nr. 05/02 din 19 septembrie 2019

Satul Ciucur- Mingir

1.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

14 candidaţi

HCECE nr.03/01 din 14 septembrie 2019

2.

Blocul electoral " ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.05/01 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

13 candidaţi

HCECE nr.08/01 din 20 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Moldova"

 

HCECE nr.09/01 din 20 septembrie 2019

 

 

 

 

Comuna Codreni

1.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.04/2 din 16 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Şor"

7 candidaţi

HCECE nr.04/04 din 16 septembrie 2019

3.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

7 candidaţi 

HCECE nr.04/05 din 16 septembrie 2019

4.

Pavlicenco Nicolae

candidaţi independent

HCECE nr.05/01 din 19 septembrie 2019

5. Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"  7 candidaţi HCECE nr.05/03 din 19 septembrie 2019

Comuna Ecaterinovca

1.

Partidul Politic "Şor"

9  candidaţi

HCECE nr.5 din 11 septembrie 2019

2.

Partidul Politic  " Partidul Socialiştilor din  Republica Moldova"

13 candidaţi

HCECE nr.7 din 12 septembrie 2019

3.

Blocul Electoral " ACUM Platforma DA şi PAS"

12 candidaţi 

HCECE nr.10 din 17 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

7 candidaţi 

HCECE nr.11 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comuna Gradiște

1.

Partidul Politic "Şor"

10 candidaţi

HCECE nr. 01/05 din 11 septembrie 2019

2.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.01/04 din 11 septembrie 2019

3.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

11 candidaţi

HCECE nr.01/06 din 11 septembrie 2019

4.

Partidul Politic 'Partidul Popular European din Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.01/01 din 18 septembrie 2019

5.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.01/02 din 18 septembrie 2019

6.

Gîlcă Elizaveta

candidat independent

HCECE nr.1/01 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

Satul Gura Galbenei

1.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

8 candidaţi

HCECE nr.05 din 19 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

20 candidaţi

HCECE nr.06 din 19 septembrie 2019

3.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

19 candidaţi

HCECE nr.07/02 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Comuna Hîrtop

1.

Partidul Politic " Partidul Socialiştilor din Moldova"

7 candidaţi

HCECE nr.9din 17 septembire 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

7 candidaţi

HCECE  nr.08 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.12 din 18 septembrie 2019

4.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

9 candidaţi

HCECE nr.13 din 18 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Comuna Ialpujeni

1.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.02/04 din 12 septembrie 2019

2.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.02/02 din 12 septembrie 2019

3.

Partidul Politici "Partidul Socialiştilor din Moldova"

10 candidaţi 

HCECE nr.04/04 din 19 septembrie 2019

4.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.03/04 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Ivanovca Nouă

1.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.02/02 din 13 septembrie 2019

2.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi 

HCECE nr.3/1 din 19 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

7 candidaţi

HCECE nr.5/1 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comuna Javgur

1.

Partidul Politic "Şor"

10 candidaţi

HCECE nr.02/02 din 10 septembrie 2019

2.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECEnr.04/05 din 19 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

6 candidaţi

HCECE nr.06/10 din 21 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Moldova "

6 candidaţi

HCECE nr.06/10 din 21 septembrie 2019

5.

Partidul Liberal Democrat din Moldova 

13 candidaţi

HCECE nr.06/08 din 23 septembrie 2019

 

 

 

 

Comuna Lipoveni

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

HCECE nr.3 din 11 septembie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

11 candidaţi 

HCECE nr.7 din 17 septembrie 2019

3.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.8 din 20 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Mihailovca

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

8 candidaţi

HCECE nr.9 din 11 septembire 2019

2.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

13 candidaţi

HCECE nr.10 din 11 septembrie 2019

3.

Sturza Alexandru 

candidat independent

HCECE nr.12 din 13 septembrie 2019

4.

Odobescu Gheorghe

candidat indepent

HCECE nr.16 din 18 septembrie 2019

5.

Blocul Electoral " ACUM Platforma DA şi PAS" 

15 candidaţi

HCECE nr.18 din 19 septembrie 2019

6.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

7 candidaţi 

HCECE nr.19 din 19 septembrie 2019

7. Morozov Maxim candidat independent HCECE nr.23 din 19 septembrie 2019
8. Partidul Liberal Democrat din Moldova 8 candidaţi HCECE nr.21 din 19 septembrie 2019
9. Partidul Democrat din Moldova 9 candidaţi HCECE nr.20 din 19 septembrie 2019

Comuna Porumbrei

1.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

11 candidaţi

HCECE nr.02/02 din 14 septembrie 2019

2.

Blocul Electoral " ACUM Platforma DA şi PAS"

9 candidaţi

HCECE nr.03/02 din 18 septembrie 2019

3.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.04/01 din 19 septembrie 2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

9 candidaţi

HCECE nr.05/02 din 20 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Sagaidac

1.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.1 din 16 septembrie 2019

2.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

11 candidaţi

HCECE nr.2 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

8 candidaţi

HCECE nr.3 din 18 septembrie 2019

4.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.4 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Satul Nou

1.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.02/01 din 15 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

10 candidaţi

HCECE nr.03/01 din 17 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

11 candidaţi

HCECE nr.04/02 din 19 septembrie 2019

4.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS" 

12 candidaţi

HCECE nr.04/04 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Selemet

1.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

7 candidaţi

HCECE nr.04/01 din 10 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Şor"

8 candidaţi

HCECE nr.07/01 din 12 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

7 candidaţi

HCECE nr.09/01 din 18 septembrie 2019

4.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

13 candidaţi

HCECE nr.11/03 din 20 septembrie 2019

5.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

7 candidaţi

HCECE nr.11/04 din 20 septembrie 2019

6.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

8 candidaţi

HCECE nr.11/06 din 20 septembrie 2019

  7. Popuşoi Valeriu candidat independent HCECE nr.11/05 din 20 septembrie 2019

Satul Suric

1.

Partidul Politic "Şor"

6 candidaţi

HCECE nr.3/02 din 13 septembrie 2019

2.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

10 candidaţi

HCECE nr.05/02 din 18 septembrie 2019

3.

Partidul Liberal Democrat din Moldova

8 candidaţi

HCECE nr.07/02 din 20 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE nr.07/03 din septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Topala

1.

Partidul Democrat din Moldova

10 candidaţi

HCECE 02/09 din 10 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Şor"

7 candidaţi

HCECE 02/04 din 10 septembrie 2019

3.

Partidul  Politic "Partidul Socialiştilor dinn Republica Moldova"

6 candidaţi

HCECE 03/01 din 11 septembrie 2019

4.

Blocul Electoral " ACUM Platforma DA şi PAS" 

10 candidaţi

HCECE 05/02 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Troițcoe

1.

Partidul Politic "Şor"

8 candidaţi

HCECE nr.5 din 16 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

11 candidaţi

HCECE nr.8 din 19 septembrie 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satul Valea Perjei

1.

Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

7 candidaţi

HCECE nr.02/03 din 9 septembrie 2019

2.

Partidul Politic "Partidul Popular European din Moldova"

7 candidaţi

HCECE nr.03/01 din 10 septembrie 2019

3.

Partidul Democrat din Moldova

5 candidaţi

HCECE nr. 05/02 din 11 septembrie 2019

4.

Partidul Politic "Şor"

9 candidaţi

HCECE nr.06/03 din 12 septembrie 2019

5.

Partidul Politic " Partidul Socialiştilor din Republica Moldova"

11 candidaţi

HCECE nr.07/06 din 17 septembrie 2019

6.

Blocul Electoral "ACUM Platforma DA şi PAS"

9 candidaţi

HCECE nr.07/05 din 17 septembrie 2019